Yaşasın Paylaşım Ekonomisi

“ve Sadeligin Cool’lugu,Tevazu Gosteren Insanlarin Krallığı” diye devam edecekti başlık ama pek sade ya da başarılı olmayacaktı. Ama bunu anlatmak derdim.
Oteden beri bugunun Oligark’lar ve anlayamadigimiz sekil ve miktarlarda para kazananlar icin dizayn edilmis gibi duran-hepsi dahil(vb vb) tatil köyü/ super luks über luks otellerini sevmeyenlerdenim. Burokrat falan degilsem ve konakladigim sure icinde bir seminer,toplanti vb uluslararasi bir etkinlige falan katilmayacaksam ne isim var diye düşünürüm. Sanirim hiç ünlü,padisah (kadinlar ne oluyordu, sultan mı? ) ya da ‘İşte buralar,buralar,gözün alabildigi her yer benim!” duygusunun birazını bile olsa tattıracak seylerden zevk alan biri olarak doğmamışım.
Bu grotesk ve şaşali yerlerin yarattığı his böyleyken, hiç küçük oteller,butik oteller,stil sahibi pansiyonlar ve kişilik sahibi evlerin yarattığı his aynı olur? (Guzelim Rum agzi ile:))Asla elbette:)
Çok cool,kendini bilen, sofistike, önemli,mutevazı,serinkanlı insanlar ve sevdigim insanlarin çoğu bu ikinci kategorideki gibi ilginç ve orjinal yerlerde konakliyorlar. Ben de birinin onerisi ile bakarken #Airbnb’ye “Şu fiyata #CoteDAzur varken geceligi 500 TRL’ye-özel indirimden sonra- ne yapacağız o koca otel ve jakuzilerde?” demek istedim.

image

https://www.airbnb.com/rooms/4109834

Reklamlar