Venezuela Toprak İşçisi Kadınların Türküsü

Buymuş meğer Canto Del Pilon:))
Kadın işçilerin türküsü (Venezuela) Minik kuziyle çıldıray mode on dans ederken bir de resmen zılgıt çektiklerini fark ettik aralarda. Biz de eşlik ettik elimizi ağzımıza yarım kapatarak “lalalalalla” şeklinde acemi zılgıtlarımızla dans edip zıplarken:) Kolay görünüyor ama baya bir zor. Özellikle dans ederken. Çok eğlenceli ama.
Ne yaygın bir geleneksel formmuş bu bu arada. Kızılderililerden, Orta Doğu halklarına, Orta Asya’dan Güney Amerika’ya her yerde varmış neredeyse eski çağlardan beri. Bir coşku, meydan okuma ya da büyük acı ifade etmek için kullanılmış-hala da kullanılıyor- sanırım.
Severe tongue lashing şeklinde aradık ama bulamadık bu geleneksel ağıt ve şarkı söyleme şekli hakkında fazla bir şey.
Biz de eşlik ediyoruz dans edip deli gibi zıplayarak harika Milk&Sugar remix ine ama ama baya bir hüzünlü aslında bu Venezuela toprak işçisi kadınları türküsünün sözleri. (İspanyolca)
Çalışıp bütün mısırı domuzu şişmanlatmak için vermek zorunda kalan mısır ve toprak işçisi kadınlar, evli ve eşek ölüsü gibi kokmayan, bekar ve ananas gibi kokan genç erkek isteyen çaresiz kadınların türküsü ile dance remix eşliğinde dans etmek de enteresan tabii.
Ve sonunda kadınlar için üzülmek..

Reklamlar