Google Me ve Networking Çağında İlişkiye Başlamak

Şeffaflık, aye?:D)

Tanıştığınız gün google search sonuçları, en geç 3. gününde network’ününüzden gelen info bombardımanı sayesinde, romantik bir şey yaşamak nasıl bir deneyim bu çağda?:)

Yaşanabilen durumlar var tabii , bunlara takılmayarak ya da o kadar güçlüdür ki kurulan bağ, bunlara rağmen filizleniyordur falan. İstisnalar var hep elbette hayatta.

Söylemeye çalıştığım, çok değişti başlangıç ritüelleri. Kimsenin biraz kendini saklamaya, gizleme, kaçma şansı yok artık.

İnfo akışı biraz acting i zorunlu kılıyor üstelik. “Senin hakkında bunları, bunları öğrendim ve şunları söylediler”demek zor olduğu için:) Daha diplomatik ve dikkatliyiz.

Ben dahil bir sürü tanıdığım kişiyi, iyi bir şeye başlamaktan bu info akışı bir süre alıkoyuyor gözlemlediğim kadarı ile.

İletişimi doğru kurup, öğrenilenleri düzgün hazmedebiliyorsanız, bu bir diğer yolu açıyor:

Değişim.

Ama ufak sarsıntılar geçirirken ilgi ve iletişimi, progress e yönelik bir level’da tutmak biraz zor. Sarsıntıyı atlatan sağlam ilerliyor, atlatamayan dökülüyor başlangıç yolunda.

Yine de, yakında tam tersini gösteren örnekleri yaşayan arkadaşlarım oldu ki bu umut verici.

Şekil değiştiriyor hayatımızın bu bölümü de her şey gibi. Yeni başlangıçlar için artık full info ile, sürprizsiz ve şoksuz başlamak da enteresan olabiliyor söylemeliyim ki:) Bunun da ayrı bir tadı var.

Hızlı olması ise en güzeli. Zaman kaybı ve kötü sürprizlerden koruyor. Daha iyi tanıdığın birini yine de her şeyiyle isteyebiliyorsan,  daha çok sevebiliyorsun. Daha güneşli ve eğlenceli bir durum:)

Bu bir önceki ayarlara göre daha sağlam bir ilişkinin temellerini bile atabilir hatta.  Upgrade olduk bu alanda da çok şükür!:)

Reklamlar