Skinny Jean’ler Giderken Bir Efsane Dönüyor

Jennifer Aniston 501 Jean'i İle

Jennifer Aniston 501 Jean’i İle

Guardian yazmış ki çok büyük bir trend sezinlemeseler – ya da artık bilemiyorum iyi bir bütçe  vs:)-  yazmazlardı.  Basenli kadınların kabusu olan ve basensiz kadınları bile, bacak boyu yeterince uzun değilse eğer biraz tuhaf gösteren Skinny Jean‘lerin modasının geçmesi ile Levi’s 501 gibi, 1990’ların başında moda olan daha yüksek bel ve rahat kesimli jean’ler talep görmeye başlamış yeniden. Yükseliş bu yönde imiş ve satışlara yansımış.

i-D Magazin‘in Senior editörü Elgar Johnson “Bu, skinny jean’lere bir tepki” diyor. Artık sıkıldık demek ki. Kendi adıma çok seviyorum skinny jean leri ama bootcut lar hala en gözdem.

Diesel BootCut Black

Diesel BootCut Black

Yüksek bel konusunu ise hiç bilemiyorum:)) Sanırım mümkün olsa asla kullanmam.

Bence düşük bel de bir klasik olarak yerini aldı ve orada kalacak- ve umarım benim gibiler her zaman bulabilecekler-.

501 için ise şunu söyleyebilirim ki, tam da 90 larda üniversitede olduğumdan, ne efsane bir model olduğunu, bir buz mavisi ya da gri, kuzguni 501 jean i kaç hafta beklediğimizi hatırlıyorum. Ama çok hayranı değilimdir. Yoktu başka da ondan seviyorduk gibi geliyor. Bir de yoktu işte. Yurt dışından geliyordu ve pahalıydı. Az olan, arzu nesnesi haline gelir.

Bu keskin geri dönüşler, klasik tanımının, hayatımıza damga vuran ve o zamanki ihtiyaçlarımızla örtüşen nesnelerden oluştuğunu düşündürüyor. Zaman zaman tekrar o mükemmel örtüşmeye geri dönüş yapıyoruz. Çember gibi.

Şimdi biraz daha rahat ve daha az “çekici” olmak istiyoruz tekrar demek ki.. Bunun arkasındaki dinamik neymiş, bekleyelim görelim.

Guess Skinny Jean 2013
Mavi Skinny Jean 2013

Mavi Skinny Jean 2013

Reklamlar