Bir Erkeğin En Uzun Süreli Arkadaşı Yine Bir Erkektir Değişmezi

Eski eşini bile ayıp olmasın yada kızmasın diye #40yılda1 arayan erkekler,ne yapmış olursa olsun erkek arkadaşlarını niye bırakamazlar?( Eş örneğini veriyorum, çünkü evlilik hem kutsal hem de iki aileyi bağlayan güçlü bir bağdır, boşanma ile sonuçlansa bile)

Buradan hareketle, hiçbir erkeğe ilişki yatırımı yapmaya değmez diyebilir ve bununla da evlenmek büyük bir hatadır sonucuna varabilir miyiz?

Mümkün #bence.Ve Mantıklı. Hayatım boyunca ne ex i,ne next i hiçbir #kadın ı kıskanmadım, bir erkeğin hayatındaki erkekleri kıskandığım kadar..

Ne kopmaz bağlarla bağlanır erkekler erkek dostlarına..

Ufak anlaşmazlık ve kıskançlıklardan ya da yanlış anlaşılmalardan bir kadınla ilişki biter ama kazık bile atmış olsa, bir erkeğin bir erkekle dostluğunun yeri ayrıdır ve bitmez.

İlgisizlikten yakınılır ve ilişki biter ama erkek arkadaşı bir erkeği yüz yıl aramasa, yine yüz yıllık dostu olarak kalır.

İlişki zamanla sıkıcı hale gelirse kadını bırakır, ama bir erkek erkek arkadaşıyla  beraber sıkılmaya bile tahammül eder, hatta buna bayılır..

Bir kadın ona çocuk verir, hayatının 20 yılını verir ama bir kere biterse- hatta bitmese, evlilik içinde bile- bazı erkek dostlarının ağırlığı, önemi, aranma sıklığı, tahammül vs çok daha farklıdır.

( Tabii “bazı” çiftler birbirlerinin en yakın dostu, arkadaşı olmayı başarmıştır. Y ada bazı kadın ver erkekler, bu istisnai kopmaz dostluk bağını karşı cinsle de kurabilecek kadar “gelişmiş”tir duygusal olarak, kişisel olarak.. Ama çoğunluk böyle değildir)

Bir kadın, asla , bu sabit, değişmez, sabır ve fedakarlıklarla örülü vazgeçilmez yeri alamaz bir erkeğin hayatında..

Ne adalet? Ve saçma.
Saçma olan, aynı sağlam bağların bir kadınla kurulamıyor oluşu tabii. Yoksa 30 yıllık, 40 yıllık dostluklar çok güzel ve çok anlamlı bir insanın hayatında.
Ama bir kadına bir erkeğin, istatistik olarak çoook nadiren böyle bir değer atfettiğini görmek üzücü.

Reklamlar